Restaurators, tas ir profesionālis, kura darbs, tēlaini izsakoties, ir “palīdzēt” vecajām lietām dzīvot tālāk un priecēt pārējos ar savu vērtību. Restaurators ir kā amatnieks un mākslinieks vienā personā, tam ir daudz jāzin par objektu izcelsmi un stiliem, par materiāliem un tehnoloģijām. Arī mūsdienās apgūst restauratoru profesiju un cerams, ka šie cilvēki būs nepieciešami un, ka viņi varēs mums dot iespēju priecāties par saglabātajām vēsturiskajām liecībām!
Ar šo lirisko atkāpi vēlamies dalīties ar paveikto Arendoles muižā. Šajā gadā pie mums divas reizes savu praksi izpildīja Rīgas Celtniecības Koledžas restauratori no 1.kursa un tad jau arī no 2.kursa. Šoreiz darbs ritēja pie koka kāpņu (daļas) restaurācijas.
Bildes “pirms”, “procesā” un “pēc” var aplūkot šajā galerijā. Paldies Jānim Tolpežņikovam par bildēm un gaidīsim jūs atkal!
*āderējums – Arendoles muižai raksturīgā koka dekoratīvā apdare, kad tiek imitēts citas koksnes raksts, piemēram ozola uz priedes, ozola koka šķiedras un pat zaru vietas tiek uzzīmētas/uzgleznotas izmantojot vairākus lineļļas krāsas toņus.
Atbalsojums: Svētku laiks « Biedrība "Es Latgalei"
Atbalsojums: Kopbilde | Arendoles muiža
Atbalsojums: Biedrības “Es Latgalei” sadarbība ar Rīgas Celtniecības koledžu « Biedrība "Es Latgalei"