Eiropas Mantojuma organizāciju reģistrs

Eiropas Mantojuma reģistrs aicina nevalstiskās organizācijas, kas darbojas kultūras mantojuma saglabāšanas jomā, reģistrēties: http://www.heritage-organisations.eu.

Reģistra ietvaros iecerēts apvienot Eiropas līmenī nevalstiskās organizācijas, kas iesaistījušās gan materiālā, gan nemateriāla kultūras mantojuma saglabāšanā vietējā, reģionālā vai Eiropas līmenī. No 2007.gada novembra mājas lapa četrās valodās (angļu, franču, vācu un nīderlandiešu) tiks pārvērsta elektroniskā datu bāzē.

Minētā datu bāze kļūs par galveno instrumentu turpmākai Eiropas mantojuma organizāciju sadarbībai. Lietotāji, izmantojot vienkāršus atslēgvārdus, varēs viegli atrast interesējošās jomas organizācijas visā Eiropā. Piemēram, izvēloties “sakrālais mantojums” un “Polija”, datu bāze piedāvās sarakstu ar Polijas sakrālā mantojuma organizācijām.

Eiropā ir daudz mantojuma organizāciju un to darbības jomas arī ir visdažādākās.Eiropas mantojuma organizāciju reģistrs radīs plašu pārskatu par šīm institūcijām, kas, savukārt, atvieglotu savstarpēju komunikāciju – dibināt kontaktus, apmainīties ar informāciju un pieredzi, uzzināt par organizācijām ar līdzīgu nodarbošanos citās valstīs, atrast sadarbības partnerus utml. Datu bāze var kļūt par jaunu instrumentu aktīvai pilsoniskai dzīvei rūpēs par mantojumu visā Eiropā. Tas tuvinās Eiropas pilsoņus caur izpratni par savu kultūras mantojumu un identitāti. Projekts top ar Flandrijas valdības finansiālu atbalstu un sadarbībā ar Europa Nostra organizāciju un UNESCO Flandrijas Nacionālo komisiju.

Inventory of Heritage Organisations in EuropeHuis De Zalm | Zoutwerf 5 | B-2800 Mechelen | Belgium

T: +32 (0) 15 20 51 74 | F: +32 (0) 20 54 23

inventory@heritage-organisations.eu http://www.heritage-organisations.eu

Natan Bruneel (natan.bruneel@heemkunde-vlaanderen.be)

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s